identyfikacja wizualna

Artykuł dot. tematyki:
Wizerunek firmy, logo firmy, logotypy form, projektowanie logo, logotypu firmy projekty logo firmy...Logo firmy, produktu czy też marki to fundament budowania
jej indywidualnego wizerunku

Każda firma aby stać się tą najlepszą i odnoszącą sukcesy w swojej dziedzinie za priorytetowe wręcz zadania stawiać musi sobie przeze wszystkim promocję i kreację własnego wizerunku – skuteczna identyfikacja wizualna. Cała rzecz polega na tym, że częściej mamy do czynienia z konkurencją na rynku, aniżeli z monopolistami, w związku z czym potrzeba wybicia się ponad innych udziałowców rynku staje się koniecznością. Jaki jest na to najprostszy sposób?

Stworzenie unikalnego znaku (dobry projekt logo)

, rozpoznawanego przez wszystkich i kojarzącego się z jak najlepszą marka. Innymi słowy – każda firma pragnąca stworzyć swój niepowtarzalny wizerunek powinna stworzyć własne logo firmy.

Funkcje logo firmy w kreacji jej wizerunku

Wiele osób zastanawiać się może dlaczego to właśnie dobry projekt logo firmy jest takie ważne podczas budowania wizerunku firmy. Odpowiedź na to jest bardzo prosta. Wszystko zależy od zmysłów. Zadanie zabiegów marketingowych mających na celu przyciągnięcie uwagi klienta doskonale spełnia nic innego jak właśnie logo i profesjonalne opakowanie reklamowe (przeczytaj co pisze Whiteart o opakowaniach). A jak powszechnie wiadomo ludzie – czyli potencjalni klienci kierują się pierwszymi intuicyjnymi odczuciami w wyborze produktów, marka czy firm. Jeśli logo jest chwytliwe lub też czytelne, umysł człowieka jest w stanie łatwo je przyswoić i zapamiętać co prowadzi do powiązania emocjonalnego osoby zainteresowanej z

podmiotem który symbolizuje logo firmy

. Dzięki czemu ludzie tacy częściej sięgają po znane produkty, których „domem” jest zaufana marka, a ich producenci cieszą się z zysków odniesionych dzięki dobrej inwestycji w identyfikację wizualną swojej firmy, od której obecnie niewątpliwie wiele zależy jeśli chodzi o marketing instytucji, produktów i usług. Projekt logo firmy, które powinno. podkreślać i podsumowywać wizerunek symbolizowanego tematu, jeśli jest profesjonalnie wykonane, wywołuje najczęściej u odbiorcy odpowiedni nastrój oraz buduje właściwe skojarzenia, a jeśli to możliwe, motywuje także do reakcji pożądanej przez twórców, co jest niczym innym jak receptą na sukces firmy. A do tego w końcu dążą przedsiębiorcy – by ich biznes prężnie się rozwijał, był znany i rozpoznawalny na całym świecie oraz by przynosił pożądane zyski.Projektowanie logotypu oraz logo

Jeśli przedsiębiorstwo ma zamiar wykreować swój wizerunek poprzez wymyślenie znaku jakim jest logo powinno pamiętać iż nie jest to pierwszy lepszy szkic ani wymyślny rysunek. Projektowanie logo z pozoru może wydawać się banalnie proste, należy pamiętać jednak i paru elementach jego funkcji i budowy. Ważnym jest by było ono czytelne i zrozumiałe dla każdego kto je zobaczy. Im bardziej schematyczna i nieskomplikowana jest to grafika tym łatwiej jest ją potem zapamiętać. Ten sam aspekt tyczy się kolorów, z im bardziej monochromatycznym logo mamy do czynienia tym lepiej. Od strony formalnej logo firmy powinno być przede wszystkim schematycznym, ale starannie opracowanym rysunkiem. Z kolei projektowanie logotypu to nic innego niż tworzenie logo firmy przy pomocy stylizacji literowej. Można w tym wypadku na przykład użyć nazwy jaką prezentuje marka bądź jej skrótu. Zasady tworzenia czegoś takiego jak projekt logotypu czy innego materiału, choćby folderu reklamowego firmy są więc analogiczne do samego logo. Często zdarza się sytuacja, że firma posiada dostateczną ilość funduszy na zlecenie stworzenia logo firmy. W tym momencie zatrudnia się osobę lub cały sztab odpowiedzialnych za identyfikację wizualną firmy. Stworzenie dobrego czyli chwytliwego symbolu nie jest tak pracochłonne jakby się to mogło wydawać. Wystarczy pamiętać o jasnym przesłaniu dla dążenia do oczekiwanego efektu – zdobycia uwagi klientów i zapadnięcia im w pamięć. Jeśli będą oni w stanie odróżnić wybraną marka od pozostałych, można uważać, że zadanie jakie miało na celu zaprojektowanie logo zostało w pełni zrealizowane.

PROJEKTOWANIE LOGO FIRMY Dobre projekty logo to podstawa wizerunku firmy. Skuteczne projektowanie logotypu, logo to proces, na który składa się wiele pojedynczych zabiegów, które końcowo mają dać ponadczasowe logo firmy.


powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› identyfikacja wizualna firm

praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca pracaidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
identyfikacja wizualna

Warto poczytać więcej informacji o zasadach budowania dobrego wizerunku dotyczącego twojej marki, twojego przedsiębiorstwa. Warto zauważyć, że ten kto powierzył pieniądze w tworzenie wizerunku swojej marki na początku podjął bardzo dobrą decyzje dla nieplanowanych działań marketingowych w spółce. Czy opłaca się budować nowy wizerunek firmy zapyta ten kto nie zna się na ponadczasowym marketingu przedsiębiorstwa/korporacji.